1500

طراحی و توسعه پورتال (پرتال)

پرتال ها می توانند اطلاعات چندین سیستم را ادغام و به صورت یکپارچه ارائه کنند و علاوه بر صفحات عمومی، شامل بخش های حفاظت شده ای هستند که تنها پس از ورود به حساب در دسترس کاربران است.

پرتال های خبری و سازمانی، پرتال فروشندگان، فروشگاه های اینترنتی، بسترهای ارائه خدمات و راهکارهای تجارت الکترونیک نمونه ای از پرتال ها هستنند.

مراحل طراحی و توسعه پرتال

از لحظه ثبت سفارش تا تحویل پروژه چه می گذرد؟
1

کشف نیازمندی ها و تکمیل شرح خدمات

در این مرحله کاشناسان ویرانیک شرح خدمات درخواستی شما را بررسی کرده و در صورت نیاز مشاوره هایی جهت استانداردسازی و تکمیل شرح خدمات ارائه می کنند.

2

برآورد هزینه و برنامه ریزی

مطابق با شرح خدمات استانداردشده در مرحله اول بودجه و مدت زمان مورد نیاز جهت اجرای پروژه برآورد شده و به اطلاع شما خواهد رسید تا در صورت توافق قرارداد منعقد و اجرای پروژه آغاز شود.

3

تحلیل و مستندسازی پروژه

این مرحله یکی از مهمترین مراحل است که در آن مدیر پروژه مطابق شرح خدمات پروژه را تحلیل و مستندسازی می کند تا همه چیز برای پیاده سازی فراهم شود.

4

طراحی مدل اسکلتی (Wireframe)

بر اساس فریم ورک رابط کاربری انتخابی ذکرشده در شرح خدمات گروه ویرانیک الگوی چینش صفحات و کلیات اجزای هر صفحه را طراحی و جهت تایید به کارفرما ارائه می کند.

5

طراحی رابط کاربری (UI و UX)

در این مرحله گروه ویرانیک بر اساس مدل اسکلتی تاییدشده به طراحی جزئی اجزای تعاملی نرم افزار و اخذ تاییدیه ی نهایی رابط کاربری از کارفرما می پردازد.

6

پیاده سازی (فرانت اند و بک اند)

در این مرحله فرانت اند و بک اند پروژه مطابق شرح خدمات و رابط کاربری تاییدشده در مرحله پنجم توسط گروه ویرانیک پیاده سازی می گردد.

7

خطایابی و آزمون

پس از پیاده سازی موفق پروژه در مرحله ششم گروه ویرانیک جهت اطمینان از صحت عملکرد کلیه ی بخش ها به آزمایش نرم افزار و تهیه ی نسخه ی بتا می پردازد.

8

استقرار روی سرور آزمایشی

در این مرحله نسخه ی بتا جهت ارائه به کارفرما روی سرور آزمایشی مستقر می شود تا اشکالات احتمالی رفع و تاییدیه ی صحت عملکرد نرم افزار از کارفرما اخذ گردد.

9

استقرار و تحویل نهایی

در این مرحله پیش نیازهای استقرار از کارفرما دریافت می شود تا نرم افزار روی سرور عملیاتی مستقر شده و به همراه موارد تحویل مندرج در قرارداد به کارفرما تحویل داده شود.

10

نظرسنجی و بازخورد

در راستای افزایش سطح کیفی خدمات گروه ویرانیک و اشتراک تجربه ی همکاری با سایر کاربران کارفرما می تواند فرم نظرسنجی را در انتهای پروژه تکمیل و به همراه ویدیوی بازخورد جهت نمایش در پرتال و پلتفرم های اجتماعی ویرانیک ارسال نماید.

بسته های پیشفرض کدام بسته مناسب شماست؟
وردپرس
مناسب پرتال های کوچک و متوسط با ترافیک پایین است که دارای امکاناتی محدود و فاقد پیچیدگی هستند.
طراحی گرافیک اختصاصی مطابق سلیقه کارفرما
توسعه در چهارچوب CMS وردپرس
پیاده سازی رابط کاربری با Bootstrap
طراحی و توسعه مطابق آخرین استانداردهای موتورهای جستجو (سئو تکنیکال)
سرعت و کارایی متوسط
امنیت متوسط
ریسپانسیوی عالی در موبایل و تبلت
دارای پنل مدیریتی وردپرس
قابلیت ویرایش محتوا توسط مدیر یا اپراتور پرتال بدون نیاز به مهارت برنامه نویسی
قابلیت افزودن مقاله، خبر و صفحه به تعداد نامحدود
قابلیت پویاسازی تمامی بخش ها (فول داینامیک)
معماری وب کلاسیک
شروع قیمت از
10,400,000
تومان
ثبت سفارش
کلاسیک
مناسب پرتال های پیچیده و بزرگ با ترافیک بالا که در آینده نزدیک قصد راه اندازی اپلیکیشن موبایل یا PWA ندارند.
طراحی گرافیک اختصاصی مطابق سلیقه کارفرما
توسعه در چهارچوب فریم ورک قدرتمند Symfony
کدنویسی بهینه، مهندسی شده و اختصاصی
کاملا توسعه پذیر و مقیاس پذیر
سرعت و کارایی عالی
امنیت بالا
طراحی و توسعه مطابق آخرین استانداردهای موتورهای جستجو (سئو تکنیکال)
دارای پنل مدیریتی اختصاصی
پیاده سازی رابط کاربری با Bootstrap
ریسپانسیوی عالی در موبایل و تبلت
قابلیت ویرایش محتوا توسط مدیر یا اپراتور پرتال بدون نیاز به مهارت برنامه نویسی
قابلیت افزودن مقاله، خبر و صفحه به تعداد نامحدود
قابلیت پویاسازی تمامی بخش ها (فول داینامیک)
معماری وب کلاسیک
شروع قیمت از
15,000,000
تومان
ثبت سفارش
مدرن
مناسب پرتال های پیچیده و بزرگ با ترافیک بالا که قصد ارائه خدمات از طریق API یا طراحی اپلیکیشن موبایل یا PWA در آینده را دارند.
طراحی گرافیک اختصاصی مطابق سلیقه کارفرما
توسعه در چهارچوب فریم ورک قدرتمند Symfony
قابلیت ارائه اطلاعات به کاربران از طریق API
کدنویسی بهینه، مهندسی شده و اختصاصی
کاملا توسعه پذیر و مقیاس پذیر
بالاترین سطح از سرعت و کارایی
امنیت فوق العاده
مکانیزم امنیتی در دو لایه مجزا
طراحی و توسعه مطابق آخرین استانداردهای موتورهای جستجو (سئو تکنیکال)
دارای پنل مدیریتی اختصاصی
پیاده سازی رابط کاربری با Bootstrap یا Vuetify به انتخاب کارفرما
ریسپانسیوی عالی در موبایل و تبلت
قابلیت ویرایش محتوا توسط مدیر یا اپراتور پرتال بدون نیاز به مهارت برنامه نویسی
قابلیت افزودن مقاله، خبر و صفحه به تعداد نامحدود
قابلیت پویاسازی تمامی بخش ها (فول داینامیک)
معماری وب مدرن
شروع قیمت از
25,000,000
تومان
ثبت سفارش
استعلام هزینه
هیچکدام از پکیج ها مناسب شما نیست؟
با کلیک روی دکمه ی استعلام قیمت ویژگی های پرتال مدنظر خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید و حداقل بودجه ی مورد نیاز طراحی و توسعه پرتال دلخواهتان را استعلام کنید...
استعلام هزینه

سوالات متداول

شاید پاسخ سوال شما هم اینجا باشد!

ابتدا شرح خدمات درخواستی خود را با استفاده از راهنمای نگارش RFP تهیه بفرمایید و سپس آن را برای ما از طریق واتسپ، تلگرام یا ایمیل ارسال نمایید. کارشناسان ویرانیک در اسرع وقت برای ارائه ی مشاوره و نهایی سازی شرح خدمات با شما تماس خواهند گرفت و پس از برآورد هزینه و به نتیجه رسیدن مذاکرات تا عقد قرارداد و آغاز اجرای پروژه همراه شما خواهند بود.

برای آگاهی از سایر مراحل اجرای پروژه مراحل انجام کار را مطالعه بفرمایید.

هزینه طراحی و توسعه پرتال وابسته به شرح خدمات درخواستی شماست و تا شرح خدمات خود را تهیه و ارسال نکرده باشید مدت زمان و بودجه ی مورد نیاز اجرای پروژه ی شما به طور دقیق قابل پیش بینی نیست. اما حداقل هزینه ها را متناسب با ویژگی های مد نظر خود می توانید در بخش بسته های پیشفرض مشاهده نمایید.

جزئیات و نیازمندی های پرتال درخواستی شما در قالب شرح خدمات تعریف می شود. گروه ویرانیک کلیه ی اطلاعات مورد نیاز جهت تهیه ی شرح خدمات (RFP) استاندارد را در صفحه راهنمای نگارش RFP منتشر کرده است. همچنین کارفرمایان عزیز در صورت تمایل می توانند تهیه ی شرح خدمات درخواستی خود را به گروه ویرانیک بسپارند.

بله، شما در ازای کلیه ی پرداخت های خود بابت خرید خدمات و محصولات از گروه ویرانیک فاکتور رسمی و معتبر مورد تایید اداره مالیات دریافت خواهید کرد.

بسته وردپرس که با کمترین هزینه ممکن می تواند تمامی امکانات پرتال مد نظر شما را تامین نماید اما این بسته به دلیل سرعت و کارایی متوسط تنها برای پروژه های کوچک و متوسط فاقد پیچیدگی که دارای امکانات محدود و ترافیک نسبتا پایینی هستند مناسب است و در صورتی که پرتال شما نیازمند معماری مهندسی شده و کدنویسی اختصاصی است یکی از بسته های کلاسیک یا مدرن را انتخاب کنید.

بسته های کلاسیک و مدرن مناسب پرتال های بزرگ، پیچیده و پرترافیک هستند و اصلی ترین تفاوت آنها در قابلیت ارائه API است. API یک رابط برنامه نویسی است و شما از این طریق می توانید قابلیت دسترسی به سرویس ها و امکانات پرتال خود را در اختیار کاربران خود قرار دهید. این امکانات و سرویس ها می تواند خرید محصولات و خدمات، رزرو اتاق های هتل و یا خواندن لیست قیمت خدمات و محصولات از طریق API و بدون وارد شدن به پرتال شما باشد. بنابراین اگر پرتال شما نیاز به API دارد یا قصد راه اندازی اپلیکیشن موبایل یا PWA برای پرتال خود را دارید بسته مدرن را انتخاب کنید و در غیر اینصورت بسته کلاسیک مناسب شماست.

اصلا نگران این موضوع نباشید؛ گروه ویرانیک کلیه ی خطاهای احتمالی و کشف نشده در مراحل خطایابی و آزمون که به کدنویسی پرتال مربوط باشد را به صورت رایگان و مادام العمر در صورت نقض نشدن شروط گارانتی برای شما برطرف خواهد کرد. جهت ضمانت اجرا این موضوع در قالب یک بند در قرارداد شما ذکر خواهد شد.

لینک های مرتبط: شرایط گارانتی نرم افزارهای سفارشیدانلود نمونه قرارداد طراحی و توسعه نرم افزار سفارشی

هزینه های طراحی و توسعه پرتال در سه مرحله قابل پرداخت است. مرحله اول آن معادل 50 درصد از هزینه برآوردشده ی پروژه است که پس از عقد قرارداد و پیش از آغاز اجرای پروژه پرداخت می گردد. مرحله دوم پرداخت معادل 35 درصد از هزینه برآوردشده ی پروژه است که پس از تایید طراحی رابط کاربری توسط کارفرما و پیش از آغاز پیاده سازی فرانت اند و بک اند پروژه پرداخت می گردد.

همچنین 15 درصد باقیمانده از هزینه برآوردشده ی پروژه هم پس از تایید نهایی صحت عملکرد نرم افزار توسط کارفرما و پیش از استقرار و تحویل نهایی پرداخت می گردد.

هنگام طراحی و توسعه پرتال درخواستی شما مدل اسکلتی (Wireframe)، رابط کاربری (UI و UX) و نسخه ی بتا یا آزمایشی پرتال پس از تکمیل در مراحلی جداگانه به تایید شما خواهند رسید. در تمامی این مراحل پیش نمایش یا دموی مربوطه به کارفرما ارائه خواهد شد تا ویرایش های مورد نیاز در چهارچوب شرح خدمات به پروژه اعمال شده و ضمن رفع خطاهای احتمالی، تاییدیه ی صحت اجرای هر مرحله از کارفرما اخذ گردد.

در بخش مهارت های ما تمامی ابزارها و تکنولوژی هایی که می توانیم از آنها برای طراحی و توسعه پرتال شما استفاده کنیم نمایش داده شده اند. ابزارها و تکنولوژی های مورد استفاده در بسته های انتخابی متفاوت هستند. به طور مثال در بسته ی وردپرس امکان استفاده از فریم ورک Symfony یا Vuetify وجود ندارد. برای آگاهی از تکنولوژی های مورد استفاده در هر بسته ویژگی های بسته ی مورد نظر را مطالعه بفرمایید.

پس از تکمیل مراحل طراحی و توسعه پرتال شما برای راه اندازی پرتال خود به یک سرویس میزبانی (هاست یا سرور) و یک دامنه نیاز دارید. البته شما از ویرانیک به عنوان نماینده رسمی ایرنیک (مرکز ثبت دامنه کشوری ایران) هنگام استقرار و تحویل نهایی پرتال یک دامنه ir. هدیه خواهید گرفت اما به طور کلی دامنه و سرویس میزبانی دارای آبونمان های جداگانه هستند.

آبونمان سرویس میزبانی را می توانید بسته به سرویس انتخابی ماهانه یا سالانه پرداخت نمایید دامنه هم دارای آبونمان سالانه است. سرویس میزبانی و دامنه خود را می توانید از ارائه دهندگان این خدمات خریداری نمایید. ویرانیک نیز با ارائه کمترین نرخ ثبت دامنه در ایران و همچنین ارائه با کیفیت ترین و پرسرعت ترین سرویس های میزبانی در داخل و خارج از کشور جهت ارائه خدمات میزبانی و ثبت دامنه در خدمت شماست.

دامنه ی پرتال سلیقه ای است و به دلخواه خودتان می توانید هر دامنه ای با هر پسوندی را خریداری نمایید. همچنین می توانید بدون صرف هزینه مازاد از دامنه ی ir. که از ویرانیک هدیه می گیرید هم استفاده کنید.

اما انتخاب سرویس میزبانی در سرعت، کارایی و امنیت پرتال شما بسیار اثرگذار است و لازم است در آن دقت نمایید. بسیار حائز اهمیت است که سرویس میزبانی پرتال خود را از شرکت های معتبر خریداری نمایید. همچنین نیاز است از سازگاری فنی سرویس میزبانی با پرتال خود اطمینان حاصل کنید. گروه ویرانیک نیازمندی های فنی پرتال شما را پس از تایید صحت عملکرد نرم افزار به اطلاع شما خواهد رساند.

اگر به دنبال سازگارترین سرویس میزبانی برای پرتال خود هستید و بدون دغدغه و دردسر میخواهید حداکثر سرعت، امنیت و کارایی را در محیطی یکپارچه تجربه کنید پیشنهاد می شود میزبانی پرتال خود را با خاطری آسوده به ویرانیک بسپارید. علاوه بر مزایای ذکرشده برای میزبانی پرتال هایی که توسط گروه ویرانیک طراحی شده اند می توانید از تخفیف ویژه ی 15 درصدی بهره مند شوید.

مهارت های ما از چه ابزارها و تکنولوژی هایی برای طراحی و توسعه پرتال استفاده می کنیم؟
فریم ورک Symfony
فریم ورک Symfony
API Platform
API Platform
WordPress
WordPress
REST API
REST API
GraphQL
GraphQL
JSON
JSON
Swagger
Swagger
JWT Authentication
JWT Authentication
OAuth
OAuth
OAuth 2.0
OAuth 2.0
PHP
PHP
MySQL
MySQL
MariaDB
MariaDB
PostgreSQL
PostgreSQL
SQLite
SQLite
Apache HTTP Server
Apache HTTP Server
Node.js
Node.js
Vue JS
Vue JS
Nuxt JS
Nuxt JS
Vuetify
Vuetify
Bootstrap
Bootstrap
Webpack
Webpack
HTML 5
HTML 5
CSS 3
CSS 3
Sass
Sass
Less
Less
Javascript
Javascript
jQuery
jQuery
Adobe XD
Adobe XD
Adobe Illustrator
Adobe Illustrator
Adobe Photoshop
Adobe Photoshop