1500

طراحی وب سرویس و API

API ها قابلیت برقراری ارتباط بین دو یا چند اپلیکیشن را فراهم می کنند. به طور مثال، اگر بخواهید قابلیت های وب سایت خود را در اپلیکیشن اندرویدتان هم در دسترس قرار دهید به API نیاز خواهید داشت.

به کمک API توسعه دهندگان اپلیکیشن های ثالث میتوانند از امکانات و خدمات اپلیکیشن شما استفاده کنند. به طور مثال می توانند لیست قیمت محصولات شما را در اپلیکیشن خود نمایش دهند.

مراحل طراحی و توسعه API

از لحظه ثبت سفارش تا تحویل پروژه چه می گذرد؟
1

کشف نیازمندی ها و تکمیل شرح خدمات

در این مرحله کاشناسان ویرانیک شرح خدمات درخواستی شما را بررسی کرده و در صورت نیاز مشاوره هایی جهت استانداردسازی و تکمیل شرح خدمات ارائه می کنند.

2

برآورد هزینه و برنامه ریزی

مطابق با شرح خدمات استانداردشده در مرحله اول بودجه و مدت زمان مورد نیاز جهت اجرای پروژه برآورد شده و به اطلاع شما خواهد رسید تا در صورت توافق قرارداد منعقد و اجرای پروژه آغاز شود.

3

تحلیل و مستندسازی پروژه

این مرحله یکی از مهمترین مراحل است که در آن مدیر پروژه مطابق شرح خدمات پروژه را تحلیل و مستندسازی می کند تا همه چیز برای پیاده سازی فراهم شود.

4

پیاده سازی

در این مرحله پروژه مطابق شرح خدمات توسط گروه ویرانیک پیاده سازی می گردد.

5

خطایابی و آزمون

پس از پیاده سازی موفق پروژه در مرحله ششم گروه ویرانیک جهت اطمینان از صحت عملکرد کلیه ی بخش ها به آزمایش نرم افزار و تهیه ی نسخه ی بتا می پردازد.

6

استقرار روی سرور آزمایشی

در این مرحله نسخه ی بتا جهت ارائه به کارفرما روی سرور آزمایشی مستقر می شود تا اشکالات احتمالی رفع و تاییدیه ی صحت عملکرد نرم افزار از کارفرما اخذ گردد.

7

استقرار و تحویل نهایی

در این مرحله پیش نیازهای استقرار از کارفرما دریافت می شود تا نرم افزار روی سرور عملیاتی مستقر شده و به همراه موارد تحویل مندرج در قرارداد به کارفرما تحویل داده شود.

8

نظرسنجی و بازخورد

در راستای افزایش سطح کیفی خدمات گروه ویرانیک و اشتراک تجربه ی همکاری با سایر کاربران کارفرما می تواند فرم نظرسنجی را در انتهای پروژه تکمیل و به همراه ویدیوی بازخورد جهت نمایش در وب سایت و پلتفرم های اجتماعی ویرانیک ارسال نماید.

بسته های پیشفرض کدام بسته مناسب شماست؟
اقتصادی
مناسب پروژه های کوچک و متوسط با ترافیک پایین است که دارای امکاناتی محدود و فاقد پیچیدگی هستند.
توسعه در چهارچوب CMS وردپرس
قابلیت ارائه خروجی REST
قابلیت ارائه خروجی GraphQL
مستندسازی با استفاده از Swagger
سرعت و کارایی متوسط
امنیت متوسط
دارای پنل مدیریتی وردپرس
شروع قیمت از
5,900,000
تومان
ثبت سفارش
حرفه ای
مناسب پروژه های پیچیده و بزرگ با ترافیک بالا است که نیازمند زیرساخت مهندسی شده و اختصاصی هستند.
توسعه در چهارچوب فریم ورک قدرتمند Symfony با استفاده از API Platform
قابلیت ارائه خروجی REST
قابلیت ارائه خروجی GraphQL
مستندسازی با استفاده از Swagger
کدنویسی بهینه، مهندسی شده و اختصاصی
کاملا توسعه پذیر و مقیاس پذیر
بالاترین سطح از سرعت و کارایی
امنیت فوق العاده
دارای پنل مدیریتی اختصاصی
شروع قیمت از
10,250,000
تومان
ثبت سفارش
استعلام هزینه
هیچکدام از پکیج ها مناسب شما نیست؟
با کلیک روی دکمه ی استعلام قیمت ویژگی های API مدنظر خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید و حداقل بودجه ی مورد نیاز طراحی و توسعه API دلخواهتان را استعلام کنید...
استعلام هزینه

سوالات متداول

شاید پاسخ سوال شما هم اینجا باشد!

ابتدا شرح خدمات درخواستی خود را با استفاده از راهنمای نگارش RFP تهیه بفرمایید و سپس آن را برای ما از طریق واتسپ، تلگرام یا ایمیل ارسال نمایید. کارشناسان ویرانیک در اسرع وقت برای ارائه ی مشاوره و نهایی سازی شرح خدمات با شما تماس خواهند گرفت و پس از برآورد هزینه و به نتیجه رسیدن مذاکرات تا عقد قرارداد و آغاز اجرای پروژه همراه شما خواهند بود.

برای آگاهی از سایر مراحل اجرای پروژه مراحل انجام کار را مطالعه بفرمایید.

هزینه طراحی و توسعه API وابسته به شرح خدمات درخواستی شماست و تا شرح خدمات خود را تهیه و ارسال نکرده باشید مدت زمان و بودجه ی مورد نیاز اجرای پروژه ی شما به طور دقیق قابل پیش بینی نیست. اما حداقل هزینه ها را متناسب با ویژگی های مد نظر خود می توانید در بخش بسته های پیشفرض مشاهده نمایید.

جزئیات و نیازمندی های API درخواستی شما در قالب شرح خدمات تعریف می شود. گروه ویرانیک کلیه ی اطلاعات مورد نیاز جهت تهیه ی شرح خدمات (RFP) استاندارد را در صفحه راهنمای نگارش RFP منتشر کرده است. همچنین کارفرمایان عزیز در صورت تمایل می توانند تهیه ی شرح خدمات درخواستی خود را به گروه ویرانیک بسپارند.

بله، شما در ازای کلیه ی پرداخت های خود بابت خرید خدمات و محصولات از گروه ویرانیک فاکتور رسمی و معتبر مورد تایید اداره مالیات دریافت خواهید کرد.

بسته اقتصادی با کمترین هزینه ممکن می تواند تمامی امکانات API مد نظر شما را تامین نماید اما این بسته به دلیل سرعت و کارایی متوسط تنها برای پروژه های کوچک و متوسط فاقد پیچیدگی که دارای امکانات محدود و ترافیک نسبتا پایینی هستند مناسب است و در صورتی که API شما نیازمند معماری مهندسی شده و کدنویسی اختصاصی است از بسته ی حرفه ای را انتخاب کنید.

اصلا نگران این موضوع نباشید؛ گروه ویرانیک کلیه ی خطاهای احتمالی و کشف نشده در مراحل خطایابی و آزمون که به کدنویسی API مربوط باشد را به صورت رایگان و مادام العمر در صورت نقض نشدن شروط گارانتی برای شما برطرف خواهد کرد. جهت ضمانت اجرا این موضوع در قالب یک بند در قرارداد شما ذکر خواهد شد.

لینک های مرتبط: شرایط گارانتی نرم افزارهای سفارشیدانلود نمونه قرارداد طراحی و توسعه نرم افزار سفارشی

هزینه های طراحی و توسعه API در سه مرحله قابل پرداخت است. مرحله اول آن معادل 50 درصد از هزینه برآوردشده ی پروژه است که پس از عقد قرارداد و پیش از آغاز اجرای پروژه پرداخت می گردد. مرحله دوم پرداخت معادل 35 درصد از هزینه برآوردشده ی پروژه است که پس از تحلیل و مستندسازی پروژه و پیش از آغاز پیاده سازی پرداخت می گردد.

همچنین 15 درصد باقیمانده از هزینه برآوردشده ی پروژه هم پس از تایید نهایی صحت عملکرد نرم افزار توسط کارفرما و پیش از استقرار و تحویل نهایی پرداخت می گردد.

لینک های مرتبط: مراحل طراحی و توسعه API

هنگام طراحی و توسعه API درخواستی نسخه ی بتا یا آزمایشی API به تایید شما خواهد رسید. در این مرحله پیش نمایش یا دموی API روی سرور آزمایشی به کارفرما ارائه خواهد شد تا ویرایش های مورد نیاز در چهارچوب شرح خدمات به پروژه اعمال شده و ضمن رفع خطاهای احتمالی، تاییدیه ی صحت اجرای API از کارفرما اخذ گردد.

لینک های مرتبط: مراحل طراحی و توسعه API

در بخش مهارت های ما تمامی ابزارها و تکنولوژی هایی که می توانیم از آنها برای طراحی و توسعه API شما استفاده کنیم نمایش داده شده اند. برای آگاهی از جزئیات تکنولوژی های مورد استفاده ویژگی های بسته ی مورد نظر خود را از بخش بسته های پیشفرض مطالعه بفرمایید.

پس از تکمیل پروژه شما برای راه اندازی API خود به یک سرویس میزبانی (هاست یا سرور) نیاز دارید. البته در صورتی که یک سرویس میزبانی فعال سازگار با نیازمندیهای فنی پروژه داشته باشید نیازی به خرید سرویس میزبانی جدید نخواهید داشت. در صورت تمایل کارفرما امکان استقرار API روی سرویس میزبانی فعال شما توسط کارشناسان ویرانیک هنگام استقرار و تحویل نهایی پروژه بررسی خواهد شد.

در صورتی که به سرویس میزبانی جدید نیاز داشتید می توانید آبونمان سرویس میزبانی جدید را بسته به سرویس انتخابی ماهانه یا سالانه پرداخت نمایید. سرویس میزبانی را می توانید از ارائه دهندگان این خدمت خریداری نمایید. ویرانیک نیز با ارائه با کیفیت ترین و پرسرعت ترین سرویس های میزبانی در داخل و خارج از کشور جهت ارائه خدمات میزبانی در خدمت شماست.

انتخاب سرویس میزبانی در سرعت، کارایی و امنیت API شما بسیار اثرگذار است و لازم است در آن دقت نمایید. بسیار حائز اهمیت است که سرویس میزبانی API خود را از شرکت های معتبر خریداری نمایید. همچنین نیاز است از سازگاری فنی سرویس میزبانی با API خود اطمینان حاصل کنید. گروه ویرانیک نیازمندی های فنی API شما را پس از تایید صحت عملکرد نرم افزار به اطلاع شما خواهد رساند.

اگر به دنبال سازگارترین سرویس میزبانی برای API خود هستید و بدون دغدغه و دردسر میخواهید حداکثر سرعت، امنیت و کارایی را در محیطی یکپارچه تجربه کنید پیشنهاد می شود میزبانی API خود را با خاطری آسوده به ویرانیک بسپارید. علاوه بر مزایای ذکرشده برای میزبانی APIهایی که توسط گروه ویرانیک طراحی شده اند می توانید از تخفیف ویژه ی 15 درصدی بهره مند شوید.

در رابطه با دامنه؛ الزامی در خرید دامنه برای راه اندازی API وجود ندارد. در صورتی که یک دامنه فعال داشته باشید می توانید از همان دامنه استفاده نمایید یا حتی از IP سرویس میزبانی خود برای دسترسی به منابع API استفاده کنید. با این حال اگر تمایل به خرید دامنه ی جدید برای API داشته باشید ویرانیک با ارائه کمترین نرخ ثبت دامنه در ایران در خدمت شماست.

مهارت های ما از چه ابزارها و تکنولوژی هایی برای طراحی و توسعه اپلیکیشن API استفاده می کنیم؟
فریم ورک Symfony
فریم ورک Symfony
API Platform
API Platform
Wordpress
Wordpress
REST API
REST API
GraphQL
GraphQL
JSON
JSON
Swagger
Swagger
JWT Authentication
JWT Authentication
OAuth
OAuth
OAuth 2.0
OAuth 2.0
PHP
PHP
MySQL
MySQL
MariaDB
MariaDB
PostgreSQL
PostgreSQL
SQLite
SQLite
Apache HTTP Server
Apache HTTP Server